fot. PAP

Parlamentarny zespół przedstawi akt oskarżenia przeciw Palikotowi

Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski przedstawi w poniedziałek akt oskarżenia przeciwko Januszowi Palikotowi – zapowiedział poseł Andrzej Jaworski, przewodniczący parlamentarnego zespołu.

Z kolei SP złożyła wniosek do prokuratora generalnego o wszczęcie z urzędu postępowania karnego przeciwko politykowi. Wniosek złożyło także PiS.

To odpowiedź na skandaliczną wypowiedź lidera Twojego Ruchu. W TVN 24 powiedział on, że ks. abp Józef Michalik, ks. abp Henryk Hoser, ks. abp Sławoj Leszek Głódź i o. Tadeusz Rydzyk – Dyrektor Radio Maryja są pedofilami.

Andrzej Jaworski mówi, że Janusz Palikot prowadzi bezczelną grę, której celem jest niszczenie autorytetów, na co nie można się zgodzić.

– Dzięki zorganizowanej dużej akcji opinia publiczna nie tylko po raz kolejny usłyszy o tym, że Janusz Palikot kłamie, ale zostanie on pociągnięty do odpowiedzialności. Dla takich osób jak Janusz Palikot nie ma miejsca w normalnie funkcjonującym państwie. On nie może być traktowany jak równy podmiot, który ma prawo się wypowiadać. Osoba, która wyrządza tyle zła, która prowadzi język nienawiści, oczernia autorytety, nie może chodzić z podniesioną głowa i naigrywać się z nas – powiedział poseł Andrzej Jaworski.

Prawnicy z parlamentarnego zespołu chcą oskarżyć Janusza Palikota nie tylko o obrazę autorytetów, ale o szerzenie języka nienawiści, które jest przestępstwem.

RIRM 

drukuj