Zawiadomienie ws. wypowiedzi Palikota

Przedstawiciele parlamentarnego zespołu ds. przeciwdziałania ateizacji Polski złożą do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Janusza Palikota. Zaapelują także do premiera i marszałek Sejmu o przerwanie milczenia ws. skandalicznej wypowiedzi polityka.

W ostatnich dniach Lider Twojego Ruchu w tvn24 bezpodstawnie oskarżył ks. abp. Józefa Michalika, ks. abp. Henryka Hosera, ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia i o. Tadeusz Tadeusza Rydzyka o pedofilię.

Dlatego zawiadomienie do prokuratury będzie dotyczyło pomówienia i zniesławienia oraz szerzenia mowy nienawiści i atakowania katolików – mówi poseł Małgorzata Sadurska, wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

– Trzeba powiedzieć kategoryczne – dość działaniom tego pana. Nie możemy się zgodzić z tym, że urzędy i instytucje powołane do ochrony państwa i prawa w tej sprawie milczały. Będziemy żądać od prokuratora generalnego podjęcia wszystkich kroków, które leżą w jego kompetencjach, żeby wyeliminować w przyszłości takie słowa, jakie wypowiadał w programach telewizyjnych Janusz Palikot – mówi poseł Małgorzata Sadurska.

Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski będzie domagał się także interwencji marszałek sejmu Ewy Kopacz i skierowania przez nią sprawy Janusza Palikota do komisji etyki poselskiej. Zespół będzie również dążył do społecznej delegalizacji jego ugrupowania.

– Będziemy chcieli, żeby Polacy w akcie głosowania (akcie wyboru) powiedzieli, że nie zgadzają się na to, żeby katolików w Polsce obrażać, żeby godność polskich hierarchów deptać, żeby naśmiewać się z tego wszystkiego co jest drogie i bliskie sercu każdego katolika – dodaje poseł Małgorzata Sadurska.

W zeszłym tygodniu SP złożyła wniosek do prokuratora generalnego o wszczęcie z urzędu postępowania karnego przeciwko Palikotowi.

RIRM

drukuj