fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP | twitter.com/WPalacu

Para prezydencka włącza się w akcję solidarności z osobami z autyzmem

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu obchodzonego 2 kwietnia Para Prezydencka dołącza do akcji #PolskaNaNiebiesko – poinformowano na stronie Kancelarii Prezydenta i w mediach społecznościowych.

„Polska na Niebiesko” to kampania społeczna organizowana przez Fundację JiM. Jej celem jest uświadomienie jak największej liczbie osób, czym jest autyzm. Tegoroczne hasło kampanii to „Autyzm. 400 000. Poznaj, Zrozum, Pomóż”.

Jak podaje fundacja, według Światowej Organizacji Zdrowia autyzm występuje u 1 na 100 dzieci. To oznacza, że w naszym kraju jest 400 tys. osób z autyzmem.

Na stronie kancelarii prezydenta zamieszczono w czwartek zdjęcie Pałacu Prezydenckiego podświetlonego na niebiesko – czyli w kolorze solidarności z osobami z autyzmem i informację: „z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który obchodzony jest 2 kwietnia, Para Prezydencka dołącza do akcji #PolskaNaNiebiesko, #Autyzm400000” – napisano.

„Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda przekazują podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, które niosą pomoc osobom z autyzmem, wspierają ich rodziców, opiekunów i bliskich, aktywnie przyczyniają się do podnoszenia jakości ich życia, budowania wrażliwości społecznej i szerzenia wiedzy na temat autyzmu” – podkreślono.

Na niebiesko w tym roku mają zaświecić się także Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Stadion PGE Narodowy, Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie czy Fontanna Neptuna w Gdańsku.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych.

PAP

drukuj