Zakończyło się posiedzenie RBN

Prezydent i ministrowie na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego zapoznali się ze stanem negocjacji ws. szczytu NATO. Rozmowy dotyczyły także zapewnienia bezpieczeństwa podczas lipcowego szczytu Sojuszu a także Światowych Dni Młodzieży. 

Prezydent w krótkim oświadczeniu wyraził zadowolenie, że wszystkie partie opowiadają się za zwiększoną obecnością wojsk sojuszniczych w Polsce.

„Cała scena polityczna jest zgodna, że jest to dobry kierunek. Jeżeli są wątpliwości dotyczą kwestii szczegółowych” – zaznaczył.

Prezydent Andrzej Duda poinformował również, że zwrócił się do wszystkich uczestników rady z apelem, aby w związku ze zbliżającymi się wydarzeniami zachować wstrzemięźliwość słowną w dyskusjach politycznych.

– Zwróciłem się z takim apelem jako prezydent Rzeczpospolitej, aby zachować kulturę polityczną i nie podgrzewać sporów. Wiadomo, że spór jest pewną naturą demokracji. Nie mam co do tego wątpliwości, zawsze będą spory, ale chodzi o to, żeby przez ten czas, kiedy zbliżamy się do tych wielkich wydarzeń międzynarodowych, kiedy ważna jest też kwestia wizerunku naszego kraju na zewnątrz, ale również bezpieczeństwa wewnętrznego, zachować wstrzemięźliwość na scenie politycznej. Wierzę w to, że poważni politycy, bo tylko poważni politycy spotkali się dzisiaj, tę moją prośbę poważnie potraktują – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Szczyt NATO w Warszawie odbędzie się w dniach od 8 do 9 lipca. ŚDM z udziałem Ojca Św. Franciszka zaplanowano na koniec lipca.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl