Papież: Należy czynić dobro dla Boga, nie dla korzyści

Ojciec Św. Franciszek wezwał dziś wszystkich, aby uczynić z Wielkiego Postu dobrą okazję do uznania Boga za jedynego Pana naszego życia. Papież apelował, byśmy usunęli z naszych serc i dzieł wszelkie formy bałwochwalstwa.

Ojciec Św. nawiązując do dzisiejszej Ewangelii o wypędzeniu przez Jezusa przekupniów ze Świątyni Jerozolimskiej przypomniał, że bardzo źle jest, kiedy z domu Boga czyni się targowisko.

– Jesteśmy wezwani, aby zawsze pamiętać o tych mocnych słowach Jezusa: „nie róbcie z domu Ojca mego targowiska”. Pomagają nam odrzucić zagrożenie uczynienia z naszej duszy, będącej mieszkaniem Boga, targowiska, żyjąc w nieustannym poszukiwaniu naszego zysku, a nie wielkoduszną i solidarną miłością – wskazał Papież.

Ojciec Św. dodał, że to nauczanie Jezusa jest zawsze aktualne – nie tylko dla wspólnot kościelnych, ale także dla poszczególnych osób, dla wspólnot obywatelskich i dla społeczeństwa.

Wspólna jest bowiem pokusa wykorzystywania dobrych działań, niekiedy koniecznych, by troszczyć się o interesy prywatne, jeśli nie wręcz nielegalne. Jest to poważne niebezpieczeństwo – zwłaszcza gdy wykorzystuje instrumentalnie samego Boga i należny Jemu kult, lub służenie człowiekowi będącego Jego obrazem – dodał.

Dlatego właśnie – jak akcentował Papież – Jezus użył takich „stanowczych sposobów”, aby nami wstrząsnąć w obliczu tego śmiertelnego zagrożenia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl