Papież do młodych: Nie bójcie się, Bóg jest wielki!

Tysiące pielgrzymów spotkało się z Ojcem św. Franciszkiem pod oknem Pałacu Biskupiego w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 3. „Dobry wieczór. Bardzo serdecznie was pozdrawiam” – tymi słowami Papież przywitał młodych, którym następnie opowiedział historię Macieja Szymona Cieśli.

Maciej Szymon Cieśla zmarł 2 lipca. Porzucił pracę, żeby stać się wolontariuszem Światowych Dni Młodzieży – mówił Ojciec św.

Przygotował wszystkie projekty, obrazy świętych patronów, odznaki pielgrzyma, które teraz tak pięknie ozdabiają miasto. Właśnie w tej swojej pracy odnalazł swoją wiarę. W listopadzie zdiagnozowano u niego raka. Lekarze nie mogli zrobić nic poza amputacją nogi. Chciał żyć wtedy, kiedy przyjedzie Papież. Miał nawet zarezerwowane miejsce w tramwaju, którym będzie podróżował Papież. Zmarł 2 lipca. Wszyscy byli tym bardzo poruszeni z powodu dobra, które przyniósł – podkreślił Franciszek.

 

Papież poprosił młodych o chwilę ciszy. Zaprosił ich do wspólnej refleksji nad życiem Macieja Szymona Cieśli. „On jest tutaj z nami” – deklarował.

Jak tłumaczył Ojciec św. Franciszek, w życiu powinniśmy przyzwyczaić się do dobrych i złych rzeczy. Jest jedna rzecz, w którą nigdy nie powinniśmy wątpić – wskazywał.

Chodzi o wiarę tego chłopaka, tego naszego przyjaciela, który pracował tyle dla tych Światowych Dni Młodzieży. Ta wiara zaprowadziła go do Jezusa, teraz on jest w Niebie – zaznaczył Papież.

Ojciec św. zaprosił młodych, aby wybierali dobrą drogę życia. Zauważył, że Pan daje nam odważnych ludzi, przede wszystkim młodych, którzy pozwalają nam w naszym życiu iść do przodu. „Nie bójcie się, Bóg jest wielki” – mówił Franciszek.

Papież zapewnił młodych, że jutro ponownie się z nimi spotka. Poprosił ich, by byli radośni i szczęśliwi. Jak zauważył, to obowiązek tych, którzy idą za Jezusem.

Na zakończenie spotkania Ojciec św. pobłogosławił pielgrzymów zebranych pod oknem Pałacu Biskupiego w Krakowie.

Tradycję wieczornych rozmów przy ul. Franciszkańskiej 3 zapoczątkował św. Jan Paweł II. Kontynuował ją Benedykt XVI.

Oficjalny program wizyty papieża Franciszka w Polsce i podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016
Kraków − Jasna Góra − Auschwitz: 27−31 lipca 2016 [ZOBACZ]

RIRM

drukuj