Papież Franciszek: Bóg przychodzi, aby zamieszkać z ludźmi

Niech Maryja wspiera nas w postanowieniu obdarzenia wszystkich naszą miłością, życzliwością i wielkodusznością – powiedział papież Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie. Ojciec Święty podkreślał, że atmosfera Adwentu coraz bardziej kieruje naszą uwagę na tajemnicę narodzin Jezusa, która rodzi dwa spostrzeżenia i wyzwania.

Pierwsze jest takie, że Bóg uniżył się, przychodząc na ziemię w postaci małego dziecka, narodził się w ubogiej grocie, a skoro tak, to także i my powinniśmy być pokorni, otwarci i wrażliwi na potrzeby braci.

Po drugie, jak wskazał papież Franciszek – Bóg przez Jezusa związał się z człowiekiem tak dalece, że stał się jednym z nas, a skoro tak, to w każdym człowieku mamy dostrzegać przychodzącego do nas Chrystusa.

– Narodziny Jezusa ukazują, że Bóg «postawił się» raz na zawsze po stronie człowieka, aby nas zbawić, aby nas podnieść z prochu naszych nieszczęść, naszych trudności, naszych grzechów. Stąd pochodzi wielki dar Dzieciątka z Betlejem. Energia duchowa pomagająca nam, by nie pogrążyć się w naszym trudzie rozpaczy, smutku, bo to jest energia, która rozgrzewa i przemienia serce. Narodziny Jezusa przynoszą nam w istocie Dobrą Nowinę, że jesteśmy niezmiernie i każdy z osobna miłowani przez Boga, a ta miłość nie tylko sprawia, że możemy Go poznać, daje ten dar, przekazuje go – mówił Ojciec Święty.

„Bóg przychodzi, aby zamieszkać z ludźmi, wybiera Ziemię jako swoje mieszkanie, aby być z człowiekiem i dać się znaleźć tam, gdzie człowiek spędza swoje dni w radości i cierpieniu” – akcentował Ojciec Święty.

Na zakończenie audiencji papież Franciszek tradycyjnie pozdrowił pielgrzymów z Polski:

„Pozdrawiam serdecznie Polaków: was tu obecnych, waszych rodaków w kraju i za granicą. Już wkrótce nasze serca przeniknie radość Wigilii i świąt Bożego Narodzenia. Zostawiając wolne miejsce przy wigilijnym stole pomyślmy o biednych, głodujących, samotnych, bezdomnych, zepchniętych na margines życia, doświadczonych wojną, zwłaszcza o dzieciach! W nich także obecny jest Jezus, Syn Boży, który stał się człowiekiem. Otwórzmy dla nich serca tak, by nasza radość stała się ich udziałem. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.”

 

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl