fot. PAP/EPA

Papież Franciszek przybył na Światowe Dni Młodzieży

Ojciec Święty Franciszek jest już w Panamie, gdzie przybył w środę wieczorem czasu polskiego. Papież weźmie udział w 34. Światowych Dniach Młodzieży.

Spotkaniu towarzyszy hasło ,,Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”. Na Światowe Dni Młodzieży do Panamy przybyło ponad 3,5 tys. Polaków.

W środę w Panamie odbyło się polskie święto na ŚDM, m.in. z udziałem uczestników Rejsu Niepodległości, którzy przypłynęli na pokładzie żaglowca Dar Młodzieży.

O atmosferze panującej w Panamie mówił na naszej antenie o. Grzegorz Woś, redemptorysta posługujący w Radiu Maryja, który jest na miejscu.

Ogromna otwartość i radość. Widać to na ulicach po twarzach i uśmiechach, po takiej radości gospodarzy, którzy tu są, pracują i przyjmują młodych ludzi. Wiemy, że nie zawsze warunki życia w tych rodzinach, które goszczą pielgrzymów są najlepsze, to oni starają się zrobić wszystko, żeby młodzi ludzie czuli się tutaj jak w domu albo jeszcze lepiej. Jeżeli chodzi o podejście do organizacji, do tego wszystkiego, co trzeba zrobić i trzeba uczynić, aby Światowe Dni Młodzieży mogły się odbyć, to bardzo wiele widzimy serca włożonego i wiele życzliwości – podkreślał o. Grzegorz Woś CSsR.

34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie rozpoczęły się we wtorek. Potrwają do niedzieli. Wydarzenie można śledzić na żywo na antenach Radia Maryja i TV Trwam, a także na naszym portalu [więcej].

RIRM


[GALERIA] Przylot Ojca Świętego Franciszka na lotnisko Panama Tocumen – oficjalne powitanie i przejazd do Nuncjatury Apostolskiej – fot. PAP/EPA.


[GALERIA] Ojciec Święty Franciszka w drodze do Panamy na Światowe Dni Młodzieży – fot. PAP/EPA.

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl