fot. twitter.com/xrytel

Rzecznik KEP: Czekaliśmy na beatyfikację ks. kard. Wyszyńskiego i oto Ojciec Święty Franciszek zatwierdził cud, który jest ostatnim niezbędnym wymogiem

Czekaliśmy na beatyfikację i oto Ojciec Święty Franciszek zatwierdził cud, który jest ostatnim wymogiem niezbędnym do beatyfikacji. Wieloletni przewodniczący KEP, Prymas Tysiąclecia, ks. kard. Stefan Wyszyński zostanie beatyfikowany – mówił ks. prof. Paweł Rytel–Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Papież Franciszek zatwierdził dekret beatyfikacyjny ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Postępowanie w sprawie cudu było drugim i ostatnim etapem. Wkrótce ma zostać ogłoszona data i miejsce Mszy św. beatyfikacyjnej.

Ks. prof. Paweł Rytel–Andrianik, rzecznik KEP, wskazał, że beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia jest wyczekiwana przez Polaków.

„To wielka radość dla Kościoła w Polsce” – czytamy na Twitterze przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. abp. Stanisława Gądeckiego. Czekaliśmy na beatyfikację i oto Ojciec Święty Franciszek zatwierdził cud, który jest ostatnim wymogiem niezbędnym do beatyfikacji. Wieloletni przewodniczący KEP, Prymas Tysiąclecia, ks. kard. Stefan Wyszyński zostanie beatyfikowany. Jak poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, Ojciec Święty przyjął w środę na audiencji prefekta kongregacji spraw kanonizacyjnych, ks. kard. Angelo Becciu, upoważnił tę dykasterię do opublikowania ośmiu dekretów. Jeden z nich dotyczy cudu za wstawiennictwem kard. Stefana Wyszyńskiego – mówił rzecznik KEP.  

W styczniu komisja lekarzy w watykańskiej kongregacji zatwierdziła dokumentację dotyczącą cudu za wstawiennictwem Prymasa Tysiąclecia. Następnie dekret zatwierdziła komisja teologów. Chodzi o niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia uzdrowienie 19-latki, która zachorowała na nowotwór tarczycy i nie miała szans na przeżycie. Miało to miejsce około 30 lat temu.

RIRM

drukuj