Papież Franciszek: Maryja zawsze idzie przed nami w pielgrzymce życia i wary

Największym darem jaki Maryja przynosi światu jest Jezus – powiedział Ojciec Św. Franciszek. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny papież spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

W swoich rozważaniach, zaznaczył, że Świętując Wniebowzięcie Maryi, chcielibyśmy, aby Ona, jeszcze raz przyniosła do naszych rodzin, do naszych wspólnot, ten wielki dar, tę niepowtarzalną łaskę, którą jest ​​Jezus Chrystus!

– Niosąc Jezusa, Maryja przynosi nam także nową radość, pełną znaczenia. Przynosi nam nową zdolność stawiania czoła z wiarą wydarzeniom najbardziej bolesnym i trudnym, przynosi nam zdolność do bycia miłosiernymi, do wybaczania, do zrozumienia siebie nawzajem i wspierania siebie nawzajem – mówił Ojciec Św.

Papież wskazywał też, że Maryja jest wzorem cnoty i wiary.

– Gdy kontemplujemy Ją dziś, wziętą do nieba na końcu Jej ziemskiej wędrówki dziękujemy Jej, ponieważ zawsze idzie przed nami w pielgrzymce życia i wiary. Prosimy Ją, aby czuwała nad nami i nas wspierała abyśmy mieli silną wiarę, radość i miłosierdzie, aby nam pomagała być świętymi i abyśmy spotkali się z Nią kiedyś w raju – powiedział Papież Franciszek.

Na zakończenie spotkania z wiernymi  papież kolejny raz powierzył Maryi Królowej Pokoju, wszystkie niepokoje i smutki ludów i narodów które cierpią  z powodu klęsk żywiołowych, niepokojów społecznych oraz z powodu konfliktów.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl