Papież Franciszek o istocie chrześcijaństwa

Gościnność, święto, misja: niech te słowa nie będą jedynie wspomnieniem tego, co wydarzyło się w Rio, ale niech będą istotą naszego życia i życia naszych wspólnot – zaapelował papież Franciszek.

Podczas audiencji Generalnej w Watykanie papież nawiązał do swej pierwszej pielgrzymki zagranicznej na światowe dni młodzieży w Rio de Janeiro.

Papież akcentował, że gościnność Brazylijczyków pomogła młodym we wzajemnym poznaniu się, zadzierzgnięciu więzów przyjaźni z Bogiem i ludźmi, wytrwaniu na modlitwie.

Ojciec Święty odnosząc się do Rio wskazał, że było to prawdziwe święto; okazja do uwielbienia Boga, słuchania Słowa Bożego, medytacji, czuwań celebracji liturgicznych, wspólnego śpiewu.

Papież Franciszek podkreślał, że misja podjęta przez młodych zgromadzonych na plaży Copacabana to nakaz zmartwychwstałego Chrystusa skierowany do uczniów: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”:

– Drodzy przyjaciele, doświadczenie Światowego Dnia Młodzieży przypomina nam o prawdziwej wielkiej wieści historii, Dobrej Nowinie, nawet jeśli nie pojawia się ona w dziennikach i w telewizji: jesteśmy miłowani przez Boga, który jest naszym Ojcem i który posłał swego Syna Jezusa, aby stać się bliskim wobec każdego z nas i nas zbawić! Gościnność, święto, misja: niech te słowa nie będą jedynie wspomnieniem tego, co wydarzyło się w Rio, ale niech będą istotą naszego życia i życia naszych wspólnot – powiedział papież Franciszek.

Ojciec Święty Franciszek tradycyjnie też pozdrowił pielgrzymów z Polski.

„Bracia i siostry, jak wspomniałem w Rio de Janeiro najbliższe Światowe Dni Młodzieży odbędą się w 2016 roku w waszej ojczyźnie w Krakowie. Dziękuję wszystkim rodakom błog. Jana Pawła II za podjęcie inicjatywy przygotowania tego spotkania. Przez wstawiennictwo Maryi, Królowej Polski, zawierzam to wydarzenie Chrystusowi Miłosiernemu, wam tu obecnym, waszym bliskim i wszystkim Polakom z serca błogosławię”

Na zakończenie papież Franciszek przypomniał, że zaproponował, aby w najbliższą sobotę, przeżywano specjalny dzień postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie.

 

APEL

 

W najbliższą sobotę będziemy razem przeżywać szczególny dzień postu i modlitwy o pokój w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie.  Ponawiam zaproszenie do całego Kościoła o intensywne przeżycie tego dnia i już teraz wyrażam wdzięczność innym braciom chrześcijanom, braciom innych wyznań oraz mężczyznom i kobietom dobrej woli, którzy chcą się przyłączyć do tej modlitwy, w miejscach i sposobach dla nich możliwych w tym momencie.

Wzywam zwłaszcza mieszkańców Rzymu i pielgrzymów do udziału w czuwaniu modlitewnym na Placu Świętego Piotra o godz. 19,00, aby błagać Pana o wielki dar pokoju. Niech na całej ziemi wzniesie się mocny krzyk o pokój!

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl