fot. Grzegorz Jakubowski/KPRM

Pałac Prezydencki: Para prezydencka wręczyła stypendia podopiecznym Fundacji „Dorastaj z Nami”

Para prezydencka wręczyła dziś stypendia podopiecznym Fundacji „Dorastaj z Nami”. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

W ramach „Ogólnopolskiego Programu Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów”, stypendia z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy otrzymały dzieci, których rodzice zginęli bądź zostali poszkodowani na służbie. W tym roku przypada 10. rocznica powstania Fundacji „Dorastaj z Nami”.

Podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda podziękował przedstawicielom Fundacji za bezcenną pomoc. Wyraził dumę, że po raz kolejny może patronować temu przedsięwzięciu.

– Bardzo serdecznie dziękuje, że po raz kolejny zechcieliście przyjść do prezydenta RP, bo ta wasza obecność – mówię tutaj o młodzieży i dzieciach – jest dla nas ogromnie ważna. W tym filmie, który widzieliśmy przed momentem, chyba najważniejsze są te słowa, że „poczuliśmy, iż nie jesteśmy sami”. To jest najważniejsza misja Fundacji spośród wszystkich, które realizuje. Oczywiście ogromnie cieszy także to, że dla dzieci i młodzieży są stworzone różne świetne możliwości rozwojowe, tak jak dzieci i młodzież mówili. To właśnie poczucie, że „mimo tej tragedii, że mama lub tata zginęli na służbie bądź zostali ciężko poszkodowani, to jednak o nas nie zapomniano” – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent podziękował wszystkim, którzy wspierają Fundację „Dorastaj z Nami”.

RIRM

drukuj