Pakistan: Premier ustąpił z urzędu po orzeczeniu SN ws. korupcji

Premier Pakistanu Nawaz Sharif podał się dziś do dymisji kilka godzin po decyzji Sądu Najwyższego, który nakazał pozbawienie go urzędu w wyniku związanego z Panama Papers śledztwa ws. zarzutów korupcyjnych dotyczących jego rodziny.

Kancelaria premiera podała w oświadczeniu, że Sharif ustąpił, pomimo „poważnych zastrzeżeń” dotyczących procesu sądowego.

Werdykt Sądu Najwyższego zapadł jednomyślnie w pięcioosobowym składzie. Jeden z sędziów Ejaz Afzal Khan powiedział, że premier Sharif „nie spełnia już niezbędnych warunków, aby być uczciwym członkiem parlamentu” – podała agencja Reutera. Sąd nakazał wszczęcie śledztwa karnego w sprawie Sharifa i członków jego rodziny.

Szefowi rządu zarzuca się, że nie potrafił wytłumaczyć źródeł pochodzenia pieniędzy lokowanych w działających w rajach podatkowych firmach, które należą do jego dzieci.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl