P. Szefernaker: przełamujemy Polskę Resortową

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker był gościem programu „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

Paweł Szefernaker wśród sukcesów gabinetu premier Beaty Szydło wymienił programy przywracające godność grupom społecznym, które były wykluczone w III RP. Dodał, że jednym z wyzwań, przed którym stanął rząd PiS-u była Polska Resortowa.

Dla mnie było to największe zaskoczenie tego roku – Polska Resortowa. Szliśmy z konkretnymi projektami, po jakimś czasie okazuje się, że jeden, drugi, trzeci projekt utknął gdzieś w Departamencie.[…] Tak byli przystosowani, przyzwyczajeni urzędnicy, że mieli bardzo duży wpływ na procedowanie pewnych projektów. My obiecaliśmy Polakom, że te projekty będą procedowane szybko i realizowane według harmonogramu, który przyjęliśmy. Z tego powodu tak ciężko pewne kwestie związane z projektami czy z zdziałaniem ministerstw jednoznacznie ocenić mówił sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Paweł Szefrenaker do słabych stron pierwszego roku rządów zaliczył podatek handlowy oraz komunikację.

Dokładnie rok temu 16 listopada 2015 roku prezydent Andrzej Duda powołał rząd Beaty Szydło.

Cały program „Polski punk widzenia” do zobaczenia [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl