P. Jaki: Naturalną konsekwencją „rażącego naruszenia prawa” przez prezydent Warszawy powinna być dymisja

Naturalną konsekwencją „rażącego naruszenia prawa” administracyjnego przez prezydent Warszawy powinna być dymisja albo utrata przez nią mandatu w wyborach – powiedział w piątek szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki.

Gość radiowej „Jedynki” zaznaczył, że w postępowaniach administracyjnych nie ma twardych narzędzi, aby ukarać prezydent stolicy.

To jest już ewentualnie kwestia odrębnego postępowania, które wzięłoby to pod uwagę, ale to już będzie postępowanie karne, czyli prokuratury. Z tego, co wiem, prokuratura również bada działanie mafii złodziejskiej reprywatyzacyjnej w Warszawie. Komisja weryfikacyjna ma inne zadanie – zweryfikować decyzje, które były podejmowane w drodze administracyjnej w Warszawie. Robi to konsekwentnie. Wielu fachowców wyraziło opinię, że uzasadnienia do naszych decyzji mają solidne podstawy prawne – powiedział szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Wiceminister Patryk Jaki przyznał, że prezydent stolicy nie zapłaciła żadnej z kar nałożonych przez komisję weryfikacyjną.

Wczoraj komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję prezydent Warszawy z 2012 r. ws. słynnej działki o przedwojennym adresie Chmielna 70. Według komisji, miasto nie mogło przekazać do niej praw trzem handlarzom roszczeń, bo ostatni właściciel dwóch trzecich działki, jako obywatel Danii, otrzymał już odszkodowanie w czasach PRL.

RIRM

drukuj