fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Stołeczni radni PiS sprzeciwiają się propozycji KO ws. nadania H. Gronkiewicz-Waltz honorowego obywatelstwa Warszawy

Radni Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że nie wyobrażają sobie uhonorowania byłej prezydent miasta, za której rządów doszło do afery reprywatyzacyjnej. Apelują o wycofanie jej kandydatury lub przeprowadzenia głosowania nad tegorocznymi propozycjami oddzielnie, a nie łącznie jak zwykle.

Radni Prawa i Sprawiedliwości proponują, aby honorowe obywatelstwo Warszawy nadać merowi Kijowa Witalijowi Kliczce, podkreślają, że to kandydat, który łączy, a nie dzieli.

Cezary Jurkiewicz, przewodniczący stołecznego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, podkreśla, że radni Koalicji Obywatelskiej próbują dzielić mieszkańców Warszawy.

– Jesteśmy w bardzo konkretnej sytuacji. Po wielu latach patrzymy na to, że tym, czym charakteryzuje się nasze działanie, to szukanie możliwości łączenia. Szukanie kandydata, który będzie łączył wszystkich. Myślę, że nie ma nikogo w Warszawie, kto będzie głosował przeciwko kandydaturze mera Kijowa Witalija Kliczko. Gdybyśmy zapytali warszawiaków, co myślą o kandydaturze Hanny Gronkiewicz-Waltz, to myślę, że byłoby wiele osób mówiących, że jest to niewykonalne. Wielokrotnie podejmujemy próby rozmów, ale tym razem doszliśmy do ściany – powiedział Cezary Jurkiewicz.

Jarosław Szostakowski, szef warszawskiego klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, zapowiedział tymczasem, że kandydatura Hanny Gronkiewicz-Waltz nie zostanie wycofana.

Termin zgłaszania kandydatów do nadania tytułu honorowego obywatela warszawy mija 15 maja 2022 roku. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czerwcu.

RIRM

drukuj