By Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47077419

P. Mueller: Wybór wicemarszałka Sejmu na następnym posiedzeniu Sejmu

Wybór następcy wicemarszałek Beaty Mazurek, która objęła mandat europosłanki, zostanie dokonany na następnym posiedzeniu Sejmu – przekazał w środę nowy rzecznik rządu Piotr Mueller. Jak powiedział, decyzje ws. zajmowanych przez Mazurek funkcji rzecznika PiS i klubu PiS jeszcze nie zapadły.

We wtorek w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość powołania nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Rekonstrukcja rządu związana była m.in. z wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których kilkoro ministrów uzyskało mandaty europosłów. Mandat otrzymała również Beata Mazurek, która startowała z drugiego miejsca z listy PiS w okręgu lubelskim.

Mueller, który od wtorku jest nowym rzecznikiem rządu Mateusza Morawieckiego, pytany w radiowej Jedynce, kto zastąpi Mazurek na stanowisku wicemarszałek, zaznaczył, że to nie KPRM podejmuje decyzje, ale Sejm. Podkreślił przy tym, że współpraca między rządem a parlamentem bardzo dobrze funkcjonuje.

Jak zaznaczył, decyzje w sprawie dotychczasowego stanowiska Mazurek jeszcze nie zapadły.

„One, oczywiście, zapadną na najbliższym posiedzeniu Sejmu, bo ten wybór następcy pani marszałek Beaty Mazurek będzie dokonany właśnie na następnym posiedzeniu Sejm” – powiedział Mueller.

Rzecznik pytany był także o funkcję rzecznika PiS sprawowaną dotychczas przez Mazurek. Przypomniał, że nie było osobnej funkcji rzecznika klubu parlamentarnego PiS i partii.

„Czy będą rozdzielone te dwie funkcje – jeszcze decyzje w tym zakresie nie zapadły” – wskazał.

Nowych ministrów powołał we wtorek prezydent Andrzej Duda. Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin został wicepremierem, a Elżbieta Witek została powołana na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji, zastępując Joachima Brudzińskiego. Mariana Banasia premier powołał na stanowisko ministra finansów. Zastąpił on Teresę Czerwińską.

Bożena Borys-Szopa została ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej, zastępując Elżbietę Rafalską. Dariusz Piontkowski został powołany na stanowisko ministra edukacji narodowej, zastępując Annę Zalewską. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk i Michał Woś zostali powołani na stanowiska ministrów – członków Rady Ministrów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl