P. Jaki zapowiedział domknięcie wschodniej Obwodnicy Śródmiejskiej w przypadku wyborczego zwycięstwa w Warszawie

Warszawa zasługuje nie tylko na jedną obwodnicę, ale i na dwie – powiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. Polityk przedstawił dziś pierwszy element swojego programu infrastrukturalnego dla tego miasta.

Obecny wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości obiecał, że jeśli wygra wybory samorządowe, to domknie wschodnią Obwodnicę Śródmiejską do Ronda Żaba.

Chcemy podjąć mocne zobowiązanie odciążenia ruchu m.in. w okolicach Wisły – mówił dziś na konferencji prasowej wiceminister Patryk Jaki.

– Zamkniemy Obwodnicę Śródmiejską, stworzymy prawdziwy ring, pierwszy w mieście pełny ring, ring śródmiejski. Jakie to rozwiązanie będzie miało zalety? Po pierwsze, wyprowadzimy ruch w okolicach Wisły, szczególnie z centrum Pragi: Targowa, Szwedzka, Grochowska. To są bardzo ważne elementy, które spowodują, że te ulice zostaną odciążone, tzn. te drogi w Pradze zyskają charakter lokalny, zostaną rozluźnione, a z drugiej strony (…) dojazd z Białołęki, z Targówka, będzie dużo łatwiejszy – przekonywał Patryk Jaki.

Domknięcie wschodniej Obwodnicy Śródmiejskiej to pierwszy element programu infrastrukturalnego dla Warszawy, jaki zapowiedział Patryk Jaki. Polityk wskazał, że nie udało się to Hannie Gronkiewicz-Waltz, choć obiecywała to warszawiakom.

Kwestia odciążenia ruchu w okolicach Wisły – jak obiecał obecny wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości – ma być jednym z jego priorytetów, jeśli obejmie rządy w stolicy.

Według wstępnych szacunków polityka, kwota przedsięwzięcia będzie sięgać ponad 300 mln zł. Patryk Jaki planuje rozłożyć ją na całą swoją kadencję. Jak zapewnił, budżet Warszawy jest w stanie wytrzymać taką inwestycję.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl