fot. PAP/Radek Pietruszka

P. Jaki o stanowisku Glusman: Za bicie we mnie w kampanii – dostali stołeczek

Jakby to napisała PO „korupcja polityczna”; za bicie we mnie w kampanii z pozycji „niezależnych ruchów” dostali stołeczek – w ten sposób przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki skomentował w piątek uzyskanie przez Justynę Glusman stanowiska w warszawskim ratuszu.

Nowo zaprzysiężony prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaprezentował w piątek swoich najbliższych współpracowników w ratuszu. Na funkcjach wiceprezydentów pozostaną: Renata Kaznowska i Michał Olszewski. Nowymi osobami na tych stanowiskach będą natomiast Paweł Rabiej oraz Robert Soszyński. W ratuszu będzie również pracować była kandydatka ruchów miejskich na prezydenta stolicy Justyna Glusman – ma odpowiadać m.in. za walkę ze smogiem.

Patryk Jaki, który rywalizował z Trzaskowskim w wyborach na prezydenta stolicy, uzyskanie przez Glusman stanowiska w stołecznym ratuszu skomentował w piątek na Twitterze.

„Jakby to napisała PO – >>korupcja polityczna<<. Za bicie we mnie w kampanii z pozycji >>niezależnych ruchów<< – dostali stołeczek. To tyle, jeśli chodzi o tzw. ruchy miejskie. Wstyd i kompromitacja” – napisał.

Do sprawy odniósł się na Twitterze również wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej, warszawski radny Sebastian Kaleta.

„Prezydenturę @trzaskowski_ rozpoczyna od tworzenia nowych stanowisk. Stanowisko dla @JustynaGlusman wymaga organizacji konkursu, a zaprezentowanie jej pokazuje kto ma go wygrać. Groteskowo to wygląda. Czy wszystkie konkursy w mieście będą tak ustawiane?” – napisał Sebastian Kaleta.

Rafał Trzaskowski zaprzysiężony został w czwartek na inauguracyjnej sesji Rady Warszawy. W rozpoczynającej się kadencji w 60-osobowej Radzie Warszawy samodzielną większość 40 radnych ma Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska), 19 radnych – PiS; jeden mandat ma SLD Lewica Razem – radną została Monika Jaruzelska.

PAP/RIRM

drukuj