P. Jaki: PO marzy bym zrezygnował z szefowania komisji weryfikacyjnej, tak się nie stanie

Platforma Obywatelska tylko marzy o tym, abym zrezygnował z przewodniczenia komisji weryfikacyjnej; gdybym tak zrobił, w dwóch miejscach strzelałyby szampany – u mafii reprywatyzacyjnej i u PO. Ale to się nie stanie – podkreślił kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

Patryk Jaki był pytany w czwartek w Dogrywce „Jeden na jeden” w TVN24 o apel Tomasza Siemoniaka (PO), aby zrezygnował z przewodniczenia komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich.

„Platforma Obywatelska tylko o tym marzy. Jeżeli tylko bym tak zrobił, to w dwóch miejscach strzelałyby szampany – mianowicie u mafii reprywatyzacyjnej i u Platformy Obywatelskiej. Ale to się nie stanie” – oświadczył wiceminister sprawiedliwości.

Dopytywany, czy będzie jednocześnie wiceministrem sprawiedliwości, szefem komisji weryfikacyjnej i kandydatem na prezydenta Warszawy, Patryk Jaki zapewnił, że determinacji mu nie zabraknie. „Wydłużam swój dzień pracy, mam dużo siły jeszcze w sobie, jeszcze mi się chce w polityce”. Jak dodał, skraca sen i odbywa się to kosztem kontaktów z rodziną.

„Ale wiem, jaka jest stawka, mam duże zrozumienie żony, może mniejsze syna. Chcemy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby odbić Warszawę z rąk mafii reprywatyzacyjnej” – powiedział polityk.

Na początku maja Tomasz Siemoniak wyraził opinię, że Jaki powinien zrezygnować z szefowania komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

„Podobnie jak pani Małgorzata Wassermann (z szefowania komisji śledczej ds. Amber Gold). Skoro są kandydatami, to nie może być takiej sytuacji, w której mają jakieś narzędzie państwowe, które będą im pomagały i promowały. Dlatego uważam, że kwestią czasu jest to, że sam Patryk Jaki, w dobrze pojętym swoim interesie, zrezygnuje z tej komisji, a w któryś momencie weźmie urlop z Ministerstwa Sprawiedliwości” – oświadczył wiceszef PO.

Pierwsza tura wyborów samorządowych ma się odbyć jesienią, w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br.

PAP/RIRM

drukuj