fot. Tomasz Strąg

P. Jaki: Są osoby niedostosowujące się do liberalno-lewicowej ideologii i z nimi podejmuje się walkę. Dlatego nazywam to nowym komunizmem

Zaostrza się walka klas. Są osoby niedostosowujące się do liberalno-lewicowej ideologii i z nimi podejmuje się walkę, szczególnie trzeba walczyć z osobami słabszymi, czyli m.in. starszymi. Na pierwszy front idą seniorzy, którym można zabierać dobra w imię wspaniałego świata. Dlatego nazywam to nowym komunizmem – powiedział Patryk Jaki, europoseł Suwerennej Polski, w sobotniej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Na łamach niemieckiej „Süddeutsche Zeitung” pojawił się artykuł mówiący o tym, jak wywłaszczyć osoby starsze z ich własnych domów i mieszkań. Gazeta przekonuje, że babcie i dziadkowie mają za dużo przestrzeni życiowej, a całą sprawę łączą z kwestiami ochrony klimatu.

– Liberalno-lewicowa ideologia jest niezwykle agresywna wobec osób starszych. Oni uważają, że im człowiek jest starszy, tym większe ma doświadczenie i tym trudniej nim manipulować. Dlatego na całym świecie jest tak, iż im człowiek jest starszy, tym bardziej jest skłonny popierać idee konserwatywne. Świat, który oni proponują, jest bardzo nieprzyjemny dla osób starszych, które są chore i słabsze. Proponuje się im eutanazję. Jak człowiek jest chory, to ma łatwy dostęp do eutanazji, w niektórych państwach odbywa się ona już bez zgody osoby chorej – wskazał europoseł Patryk Jaki.

Innym elementem wspomnianej ideologii jest Zielony Ład. Jak powiedział b. wiceminister sprawiedliwości, „jest to zielony komunizm. Analogię widzę w tym, że komunizm był ideą utopijną, która polegała na propozycji stworzenia idealnego świata pod warunkiem podporządkowania się społeczeństwa”.

– Ludzie muszą tylko poprzeć ideologię, natomiast będzie trzeba się pozbyć tych, którzy są jej przeciwni (…). Utopia ma to do siebie, że nie da się jej zrealizować. Zielony komunizm jest tym samym sposobem myślenia. Mówi się nam, że będziemy żyli w pięknym świecie, gdzie wszyscy będą szczęśliwi. Muszą być jednak jakieś poświęcenia – aktualnie musimy wydawać coraz więcej pieniędzy na dziwaczne podatki, dlatego nasze życie jest droższe (…). Dzieje się to po to, żeby zmniejszyć emisję CO2, dzięki czemu mamy uratować planetę. Europa emituje około 7 proc. światowego zużycia dwutlenku węgla. Spadek musi być jednak równy na całym świecie. Nawet jeśli będziemy dokładać do prądu, energii, samochodów i zmniejszymy zużycie o 2 proc., to co z tego, jeśli w Chinach wzrośnie to o 3 procent? – postawił pytanie gość Radia Maryja.

Tutaj dochodzimy do kwestii mieszkania, o którym wspominaliśmy. Zaostrza się walka klas. Są osoby niedostosowujące się do ideologii i z nimi trzeba walczyć, szczególnie trzeba walczyć z osobami słabszymi, czyli m.in. starszymi – kontynuował Patryk Jaki.

– Na pierwszy front idą seniorzy, którym można zabierać dobra w imię wspaniałego świata. Dlatego nazywam to nowym komunizmem – wskazał.

Na łamach „Naszego Dziennika” czytamy, że „Europejski Zielony Ład to dopiero początek. Unia Europejska chce też wdrażać Niebieski Ład dotyczący gospodarki wodnej”.

– To wszystko łączy się z Zielonym Ładem w rolnictwie. Jak walczymy z emisją, to trzeba walczyć wszędzie. Dużo emisji generuje rolnictwo, więc trzeba je zniszczyć. Najnowsze pomysły mają dotyczyć tego, że trzeba odtwarzać torfowiska (…). To machina. Dopóki nie powstrzymamy tego i nie przestaniemy popierać ludzi, którzy popierają zieloną ideologię, to to się nie zatrzyma i będzie uderzało we wszystko, w tym tereny zielone, wodę czy jedzenie. Nowy komunizm będzie docierał do wszystkich sfer naszego życia – powiedział europoseł SP.

Cała rozmowa z Patrykiem Jakim dostępna jest [tutaj]. 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl