P. Jaki: jeśli wygram wybory, od razu przystąpimy do planowania i budowy III i IV linii metra

Jeśli zostanę prezydentem Warszawy, od razu przystąpimy do planowania i budowy III i IV linii metra – zapowiedział we wtorek kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. Według niego, przez 12 lat obecne władze miasta nie zaplanowały rozbudowy metra.

„Jeżeli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy, od razu przystąpimy do planowania i budowy III i IV linii metra i właśnie w tym miejscu powstanie kolejna stacja metra” – powiedział Patryk Jaki na konferencji prasowej zorganizowanej przy skrzyżowaniu ul. Marynarskiej z ul. Postępu, gdzie znajduje się jedno z największych warszawskich zagłębi biurowych.

Polityk stwierdził, że „katastrofa komunikacyjna, która panuje na tzw. >>Mordorze<< to wina obecnych władz Warszawy”. Według niego, ratusz nie zadbał w tej części miasta o odpowiednią infrastrukturę komunikacyjną dla pracujących tam ludzi.

„Z miesiąca na miesiąc komunikacyjnie jest tutaj gorzej. My to zmienimy” – zadeklarował.

Zdaniem Jakiego, w ciągu ostatnich dwunastu lat, rządząca Warszawą Platforma Obywatelska nie przygotowała planów przebiegu III linii metra.

„To jest gigantyczny skandal (…) Jeżeli chodzi o zarządzanie miastem, o komunikację zbiorową, wszystko musi się zmienić” – oświadczył kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Pod koniec lipca Patryk Jaki zapowiadał m.in., że III linia metra miałaby przebiegać od Białołęki do Wilanowa, natomiast IV linia z Marysina Wawerskiego na Ursus.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl