KRS kontynuuje wysłuchania kandydatów na sędziów w Sądzie Najwyższym

Zespoły Krajowej Rady Sądownictwa kontynuują dziś wysłuchania kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. Jak przekazało PAP biuro prasowe KRS, ok. godz. 16.00 ma się odbyć wysłuchanie m.in. sędziego TK Mariusza Muszyńskiego, który kandyduje do Izby Dyscyplinarnej.

W poniedziałek posiedzenia rozpoczęły dwa z czterech zespołów – wysłuchujące kandydatów do Izby Dyscyplinarnej i Kontroli Nadzwyczajnej, do których było najwięcej spośród ok. 200 zgłoszeń. W środę rozpoczną prace pozostałe dwa zespoły.

Na stanowiska w Izbie Dyscyplinarnej wpłynęło 100 kandydatur, w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych – 74 kandydatury, w Izbie Cywilnej – 34, a na wakaty w Izbie Karnej – siedem kandydatur. Termin zgłaszania kandydatur do SN upłynął 29 lipca. Spośród tych 215 zgłoszonych kandydatur – jak powiedział w poniedziałek przewodniczący KRS sędzia Leszek Mazur – po wycofaniu niektórych lub uznaniu, że inne nie spełniają kryteriów, do wysłuchania pozostało ok. 200.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl