P. Jaki: Biorę urlop bezpłatny w Ministerstwie Sprawiedliwości do czasu zakończenia kampanii

Biorę urlop bezpłatny w Ministerstwie Sprawiedliwości aż do czasu zakończenia kampanii wyborczej – powiedział w niedzielę PAP wiceszef sprawiedliwości, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. Dodał, że urlop rozpocznie po czwartkowym posiedzeniu komisji weryfikacyjnej.

Patryk Jaki pytany przez PAP, czy planuje urlop w Ministerstwie Sprawiedliwości, przyznał, że bierze go „w przyszłym tygodniu”.

„Będzie on trwał do końca kampanii” – zapowiedział. Dopytywany, czy zacznie urlop już w poniedziałek, podkreślił że „prawdopodobnie zacznie go po ostatniej rozprawie komisji weryfikacyjnej, która odbędzie się w czwartek (20 września)”. Zaznaczył, że jest to urlop bezpłatny.

Polityk poinformował, że na czas jego nieobecności jego obowiązki jako przewodniczącego komisji weryfikacyjnej przejmie wiceszef komisji Sebastian Kaleta.

Patryk Jaki pytany, czy urlop oznacza, że oprócz dotychczasowych porannych i wieczornych aktywności jako kandydata na prezydenta stolicy, spotkania kampanijne będą odbywać się również w trakcie dnia odparł: „Bardzo mi z tego powodu przykro, tak”.

„Ale to już tylko pięć tygodni” – zauważył.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl