P. Jaki: Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji – powiedział wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki, odnosząc się do nieprawidłowości przy reprywatyzacji w Warszawie. W jego ocenie to, co działo się w Warszawie, było ordynarnym złodziejstwem.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecydowała o rozwiązaniu Biura Gospodarki Nieruchomościami i zwolnieniach dyscyplinarnych. Zapowiedziała, że do czasu uchwalenia tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej będą wstrzymane wszystkie zwroty nieruchomości.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki podkreślił, że żadne prawo nie pomoże, jeżeli osoby, które decydowały o zwrocie nieruchomości, są nieuczciwe.

– Ustawa reprywatyzacja być może byłaby konieczna, jednak w sytuacji, która działa się Warszawie, żadna ustawa by nie pomogła. Urzędnicy warszawscy i niemądrzy sędziowie zgadzali się na to, aby oddawać działki – warte miliony – osobom, które nie powinny mieć do tego prawa – stwierdził Patryk Jaki.

Kontrowersje budzi m.in. sprawa działki obok Pałacu Kultury, pod dawnym adresem Chmielna 70. Miasto zwróciło ją w 2012 r. w prywatne ręce, mimo że najprawdopodobniej wcześniej przyznano za nią odszkodowanie na podstawie umowy międzynarodowej.

Wartość działki szacowana jest nawet na 160 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl