Owsiak wyrzuca dziennikarza za niewygodne pytanie

Jerzy Owsiak nakazał wyrzucić z konferencji prasowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dziennikarza TV Republika Michała Rachonia.

Zareagował tak po zadanym przez dziennikarza pytaniu: „Dlaczego Mrówka Cała (firma należąca do żony Owsiaka – przyp. RIRM) nie wykonała wyroku sądu i nie udostępniła dokumentacji?”.

Owsiak nie odpowiedział na pytanie, ale zaraz po nim zwrócił się do ochrony o wyrzucenie dziennikarza: „Proszę tego pana stąd wziąć”, po czym dziennikarz siłą został usunięty z sali.

Poniżej zamieszczamy nagranie z konferencji: [ZOBACZ VIDEO]


* * *

 

 

 

Polecamy wywiad z Michałem Rachoniem dla portalu wpolityce.pl

To nie pierwsza taka sytuacja w której wybiórczo dyskwalifikuje się dziennikarzy zadających trudne pytania.

Przypominamy sytuację, w której Telewizja Trwam nie otrzymała operatorskiej karty wstępu na przesłuchanie w charakterze świadka prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Było to jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat – głowa państwa Bronisław Komorowski stanął przed sądem. Był on jednym z najważniejszych świadków w procesie Aleksandra L – byłego funkcjonariusz WSI i dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego oskarżonych o korupcję przy weryfikacji WSI.

Telewizji Trwam uniemożliwiono rejestrację samego przesłuchania prezydenta. Operator kamery nie otrzymał niezbędnej karty wstępu, które wydawał Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli.

RIRM

drukuj