Dr inż. Jacek Pulikowski otrzymał nagrodę Fundacji „Źródło”

Kapituła Nagrody Fundacji „Źródła” przyznała wyróżnienie im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – Ojca rodziny. W Sali Senackiej Politechniki Krakowskiej nagrodę odebrał dr inż. Jacek Pulikowski, autor książek takich jak m.in. „Młodzi i miłość”, „Jak wygrać macierzyństwo” czy „Wartość współżycia małżeńskiego”.

Sam laureat powiedział, że tradycyjna rodzina jest dziś niezwykle atakowana. Próbuje się podważyć jej fundamenty – powiedział dr inż. Jacek Pulikowski.

– Ludzkość idzie przez rodzinę i dzisiejszy świat nieprawdopodobnie atakuje rodzinę. Atakuje całą definicję rodziny. Próbuje nazywać rodziną twory, które są biologicznie niezdolne do rodzenia, nie są zdolne do wypełnienia funkcji rodziny. Świat próbuje powiedzieć dzisiejszemu człowiekowi, że szczęście leży nie tam, gdzie ono jest. Święty Jan Paweł II mówił: do źródła szczęścia płynie się pod prąd. Nie ma innej drogi do źródła. Człowiek ma być sobą. Mężczyzna ma być ojcem, kapłan też ma być ojcem. Kobieta powinna być matką. Świat ucieka od macierzyństwa i ojcostwa. Ucieka od własnego szczęścia – mówił dr inż. Jacek Pulikowski.

Prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki, wskazał, że jest to wyróżnienie dla osób, które    w szczególny sposób zasłużyły się w działalności na rzecz umacniania rodzin.

– Mamy już 18 laureatów. 19 laureatem jest pan dr inż. Jacek Pulikowski. Od ponad 30 lat jest czynnie zaangażowany w działalność duszpasterstwa rodzin. Razem z żoną Jadwigą służą swoją wiedzą i doświadczeniem wielu małżeństwom w kryzysie i przygotowują młodych do założenia rodziny, prowadzą kursy przedmałżeńskie. Dr Jacek Pulikowski prowadzi zajęcia na Studium Rodziny przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest wykładowcą na kursach dla nauczycieli i kursach przedmałżeńskich – zaznaczył prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki.

Fundacja „Źródło” ustanawiając Nagrodę w 1997 roku, za jej patrona przyjęła Sługę Bożego Jerzego Ciesielskiego. W grudniu 2013 r. Ojciec Święty Franciszek zezwolił na ogłoszenie dekretu o heroiczności jego cnót.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl