fot. www.srk.diecezja.pl

Nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego

W sali senackiej Politechniki Krakowskiej zostanie dziś wręczona nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego, przyznawana corocznie przez kapitułę ufundowaną przez wydawcę Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”.

Uroczystości rozpoczną się w południe konferencją prasową, na której przedstawiony zostanie laureat tegorocznej nagrody. W tym roku dyplom wręczony będzie już po raz siedemnasty – mówi prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki.

– Nagroda ma pokazać i podziękować takiej osobie, która zaangażowana jest w działania na rzecz rodzin w Polsce. Takich osób pokazaliśmy już 16. Wśród wyróżnionych, pierwszym laureatem był pan Jan Maria Jackowski – obecny senator, pan senator Stanisław Kogut, profesorowie: prof. Turowski, prof. Adamski oraz takie wybitne osoby, jak np. Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk w 2010 roku czy w 2011 ks. bp Stanisław Stefanek – mówił prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki.

Po wręczeniu laureatowi wyróżnienia oraz  nagrody, którą jest Ikona Świętej Rodziny o godz. 13:30 sprawowana będzie Eucharystia w kościele pw. św. Floriana w Krakowie.

– Tam już nie tylko obecni na konferencji prasowej, ale wszyscy, którzy chcą z nami razem uczestniczyć i dziękować Panu Bogu za 21 lat posługi „Źródła” są zaproszeni. Będziemy modlili się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego oraz w intencji laureatów nagrody, w szczególności  za laureata nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – Ojca Rodziny –  powiedział prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki.

Wypowiedź prof. Kaweckiego:

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM

drukuj