Otwarto Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II

W Wadowicach otwarto i poświęcono przebudowane Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Podczas Eucharystii w bazylice Ofiarowania NMP uczestniczyło wielu wiernych oraz przedstawiciele władz państwowych.

Mszę św. koncelebrowali metropolita krakowski, ks. kard. Stanisław Dziwisz, ks. kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich oraz ks. abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.

Nowa ekspozycji zatytułowana ”Urodziłem się w Wadowicach” będzie prezentować kilkaset eksponatów związanych z Karolem Wojtyłą.

W homilii ks. kard. Stanisław Dziwisz podkreślał, że Karol Wojtyła od najmłodszych lat w pokorze i ufności uczył się kochać ludzi, przyjmować miłość Chrystusa i nią obdarowywać, a dziś Jan Paweł II przemawia do nas swoją świętością.

W Wadowicach, przy tej świątyni rozpoczęła się droga wiary Karola Wojtyły. Droga odkrywania i poznawania Jezusa Chrystusa, a także Jego Kościoła. Tutaj był jego początek fascynacją osobą Jezusa Chrystusa. Stąd w wieku 18 lat wyruszył do Krakowa, gdzie dorastał do kapłaństwa i gdzie podjął służbę Kościołowi. Wiemy, że Bóg obdarzył go wieloma talentami, nieprzeciętnymi zaletami umysłu i serca, dlatego była mu powierzona coraz większa odpowiedzialność za „owczarnię Chrystusową”; również ta największa odpowiedzialność, którą przyjął 16 października 1978 roku – powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II znajduje się w kamienicy, w której rodzice Karola Wojtyły – Karol i Emilia wraz z synem Edmundem zamieszkali w 1919 r.

Transmisję uroczystości przeprowadziło Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl