fot. flickr.com

Oświatowa „S” żąda 15-proc. waloryzacji wynagrodzeń nauczycieli od nowego roku

Oświatowa „Solidarność” domaga się „15procentowej waloryzacji wynagrodzeń nauczycieli od 1 stycznia 2020 r.”. W piśmie wystosowanym do ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego związkowcy wskazują na opieszałość w realizacji części kwietniowego porozumienia.

Chodzi m.in. o zmianę systemu wynagradzania nauczycieli w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi do 2020 r. Zdaniem związkowców, tempo negocjacji nie gwarantuje wprowadzania go od stycznia. Dlatego wracają oni do postulatów z grudnia ubiegłego roku – mówi rzecznik Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Olga Zielińska.

Wtedy to żądaliśmy 15proc. podwyżki wynagrodzeń w 2019 r. i 15proc. podwyżki wynagrodzeń w 2020 r., bo jak mniemamy, nowy system wynagradzania nie wejdzie w przyszłym roku w życie, ponieważ jak widać nie doszło jeszcze do żadnych konkretnych rozmów na ten temat. Nasze zastrzeżenia budzi również pkt 5 porozumienia, w którym chodziło o zmniejszenie biurokracji. Żadne akty wykonawcze nie zostały przez rząd przygotowane – podkreśla Olga Zielińska.

Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” podpisała porozumienie z rządem 7 kwietnia.

Wcześniej przedstawiciele rządu prowadzili w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” ze związkami zawodowymi zrzeszającymi nauczycieli i pracowników oświaty.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl