fot. PAP/Leszek Szymański

Ostatni dzień rejestracji komitetów wyborczych do wyborów samorządowych

Mija dzisiaj termin rejestracji komitetów wyborczych do kwietniowych wyborów samorządowych. Do tej pory zawiadomienie do Państwowej Komisji Wyborczej zgłosiły między innymi Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Lewica i Bezpartyjni Samorządowcy.

Rzecznik prasowy Krajowego Biura Wyborczego, Marcin Chmielnicki, zaznaczył, że do Państwowej Komisji Wyborczej zawiadomienia kierują komitety wyborcze partii politycznych, koalicji oraz te, które zamierzają wpisać kandydatów w więcej niż w jednym województwie.

– Do 12 lutego 2024 r. można składać zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego odpowiednio do Państwowej Komisji Wyborczej lub do właściwego komisarza wyborczego. Istotna większość zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego jest kierowana do właściwych komisarzy wyborczych. Właściwość jest zawsze uzasadniona miejscem siedziby komitetu – wyjaśnił Marcin Chmielnicki.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura zaplanowana jest na 21 kwietnia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl