fot. twitter.com/GDDKiA

Rząd chce zrezygnować z programu budowy stu obwodnic

Rząd chce zrezygnować z wprowadzonego przez Zjednoczoną Prawicę programu budowy stu obwodnic. Na jego realizację ma rzekomo brakować środków. O niewystarczającej ilości pieniędzy na ten cel i rozrośniętej do 150 liczbie planowanych inwestycji mówił wiceminister infrastruktury, Paweł Gancarz.

Polityk poinformował, że trwa weryfikacja wszystkich programów uruchomionych za rządów Zjednoczonej Prawicy. Wiceminister ocenił, że nie zawsze były one racjonalne. Paweł Gancarz powiedział, że w najbliższych miesiącach ze szczególną uwagą chce zapoznać się z możliwościami poprawy dróg powiatowych.

Były wiceminister infrastruktury, Rafał Weber, odnosząc się do sprawy, wskazał, że rząd Zjednoczonej Prawicy zabezpieczył środki na wybudowanie stu obwodnic.

– Po pierwsze – na liście podstawowej cały czas jest sto obwodnic i na tę listę środki są zapewnione: 28 mld złotych. 50 obwodnic to jest lista rezerwowa i kiedy byłyby oszczędności, to zadania z listy rezerwowej byłyby realizowane albo byłyby realizowane, kiedy zapadłaby decyzja, żeby zwiększyć limit tego programu i realizować kolejne zadania. Więc nie 150, a sto na liście podstawowej, a 50 na liście rezerwowej. Po drugie – drogi powiatowe: od 2019 r., po przygotowaniu przez rząd Prawa i Sprawiedliwości Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, środki finansowe na inwestycje na poziomie gminnym, jak i powiatowym, są kilkumiliardowe co rok – tłumaczył Rafał Weber.

Były wiceminister infrastruktury powiedział, że zarówno drogi gminne, jak i powiatowe były w ostatnich latach poprawiane przez samorządowców dzięki rządowemu wsparciu.

Polityk dodał, że PiS poprze ewentualny projekt zakładający mocniejsze wspieranie samorządów w zakresie poprawy dróg powiatowych, ale – jak podkreślił – nie można go wprowadzić kosztem zdjęcia środków z innych zadań, np. z programu budowy obwodnic.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl