fot. PAP/Wojciech Pacewicz

J. Kaczyński na konwencji ZP: Musimy służyć narodowi i dbać o jego spójność

Musimy służyć narodowi i dbać o jego spójność – powiedział w Lublinie prezes partii PiS-u Jarosław Kaczyński. W woj. lubelskim trwa kolejna z konwencji regionalnych partii rządzącej.

Lider Zjednoczonej Prawicy na początku swojego wystąpienia zwrócił uwagę na to, czym różni się PiS od PO. Wymienił tu m.in. podejście do narodu.

Oni słowa „Naród” nie lubią. Różnie to bywa w tych różnych przebraniach, w jakich występuje Platforma Obywatelska. Dzisiaj wiem, jak to przebranie się nazywa, ale to w końcu zawsze to samo. Oni tej integracji najwyraźniej nie chcą. Dla nich najważniejsza jest w gruncie rzeczy pewna socjotechnika; socjotechnika utrzymania władzy; a ta socjotechnika utrzymania władzy nie jest skuteczna wtedy, kiedy społeczeństwo jest zintegrowane, kiedy istnieje wspólnota – mówił Jarosław Kaczyński.

Czołowe miejsca na liście PiS-u do PE na Lubelszczyźnie zajmują poseł Elżbieta Kruk oraz wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

Podkarpacie, czyli region uważany za bastion PiS, odwiedzili dziś politycy Koalicji Europejskiej. Pierwsza regionalna konwencja koalicji odbyła się w Rzeszowie. Koalicję Europejską tworzą, obok PO i PSL, także Nowoczesna, SLD i Zieloni.

Wybory do europarlamentu odbędą się 26 maja. Wybierzemy 52 europosłów.

Faworytem eurowyborów – według większości sondaży – jest Zjednoczona Prawica.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl