fot. twitter.com

Osoby znieważające warszawskie pomniki tęczowymi flagami uniknęły kary

Sprawcy znieważenia warszawskich pomników tęczowymi flagami uniknęli kary. W grudniu Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła postępowanie w tej sprawie – poinformowała Radio Maryja rzecznik stołecznej prokuratury, prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Powodem było m.in. to, że śledczy nie znaleźli sprawców – powiedziała Redakcji Informacyjnej Radia Maryja rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

– Podstawą wydania decyzji był art. 322 paragraf 1 Kodeksu postępowania karnego. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy był poddany szczegółowej analizie. W oparciu o wnioski przeprowadzone z analizy ustalono, że wskazane osoby nie dopuściły się popełnienia zarzucanych im czynów. Postępowanie zostało również umorzone z uwagi na niewykrycie sprawców tego przestępstwa – poinformowała prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Szef Straży Narodowej Robert Bąkiewicz zauważył, że decyzja prokuratury w tej sprawie jest taka sama, jak szereg innych w Polsce dotyczących podobnych postępowań.

Robert Bąkiewicz zaznaczył, że przez to liberalno-lewicowi aktywiści czują się bezkarni. Jego zdaniem, sprawie powinien przyjrzeć się Prokurator Generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– Pytanie, czy sam minister sprawiedliwości nie powinien zająć się obserwacją, własnym nadzorem prowadzonych postępowań, bo kwestie dot. znieważania symboli religijnych, flagi narodowej to w tej chwili codzienność. Za to nikt nie ponosi żadnych konsekwencji – podkreślił Szef Straży Narodowej.

Doniesienie do prokuratury ws. obrazy uczuć religijnych i znieważenia stołecznych  pomników złożył wiceminister sprawiedliwości, Sebastian Kaleta. Polityk oczekuje na informacje o tym, jak przebiegało całe postępowanie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl