fot. pixabay.com

Ideologiczna pułapka wymierzona w Polskę

Rośnie presja na Polskę w sprawie ideologicznych postulatów środowisk LGBT. Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej ponawia groźby o odbieraniu unijnych środków. W tym tygodniu Parlament Europejski ma ogłosić Unię strefą wolności LGBT.

Po Fransie Timmermansie to Viera Jourova stała się twarzą wszystkich działań, jakie Komisja Europejska podejmuje przeciwko Polsce. Czeska polityk jeszcze w grudniu przekonywała, że „Komisja zajmie się Polską i Węgrami”. Deklarację potwierdziła w dzisiejszym wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”. Viera Jourova była pytana o uchwały samorządów, które chcąc bronić rodziny, sprzeciwiały się, by na ich terenie realizowane były ideologiczne postulaty środowisk LGBT.

– Mamy już narzędzia pozwalające nam reagować w takich sytuacjach. W zeszłym roku zostały zablokowane środki dla sześciu gmin w Polsce, które podjęły takie uchwały. To obowiązująca zasada. Pieniądze europejskie idą na projekty, które nie dyskryminują – wskazała Viera Jourova, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej.

Wypowiedź Viery Jourovej pojawia się w tygodniu, w którym Parlament Europejski chce ogłosić Unię strefą wolności LGBT. W praktyce słowa czeskiej polityk to powielanie kłamstwa o szerokiej dyskryminacji w Polsce osób homoseksualnych.

– W Polsce naprawdę nie ma nietolerancji. Ataki ze strony polityków europejskich na Polskę w tej sprawie są niezrozumiałe – mówił Piotr Uściński, poseł PiS.

W kłamstwo o polskiej nietolerancji wpisuje się postawa francuskiego ministra ds. europejskich. Polityk złożył wizytę w Polsce i na łamach portalu „Politico” przekonywał, że uniemożliwiono mu przyjazd do Kraśnika. Kraśnik to jedno z miast, które nie chciało, by w jego regionie realizowane były postulaty ideologiczne. Zarzutom francuskiego polityka zaprzeczył wiceminister spraw zagranicznych, Szymon Szynkowski vel Sęk.

– To oczywista nieprawda. Nikt z polskich władz nie zabraniał, ani nie uniemożliwiał francuskiemu wiceministrowi wizyty w Kraśniku. Tego rodzaju sugestie nie służą dobrze atmosferze wizyty i naszym relacjom – napisał Szymon Szynkowski vel Sęk na Twitterze.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych chce wyjaśnić sprawę w kontakcie z francuską ambasadą. Francuski minister ds. europejskich ogłosił publicznie w grudniu ubiegłego roku, że jest homoseksualistą. Z jego strony padła wtedy zapowiedź, że odwiedzi gminy, w których zostały przyjęte uchwały mające na celu sprzeciw wobec ideologicznych postulatów środowisk LGBT.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl