fot. PAP/Łukasz Gągulski

Osoby skierowane na kwarantannę po 23 czerwca do piątku mogą zgłosić się do urzędu gminy ws. głosowania korespondencyjnego

Czas składania wniosków o głosowanie korespondencyjne przez osoby znajdujące się na kwarantannie minął. Wyjątek stanowią osoby, które na kwarantannę zostały skierowane po 23 czerwca.

Do 23 czerwca, czyli minionego wtorku, osoby przebywające na kwarantannie mogły zgłosić chęć uczestnictwa w wyborach w formie korespondencyjnej.  Pojawia się jednak pytanie, co z tymi, którzy na kwarantannę nieoczekiwanie zostali skierowani po 23 czerwca?

– Taki fakt można zgłosić do urzędu gminy najpóźniej do piątku w godzinach pracy urzędu – powiedział Tomasz Szczepański, dyrektor wrocławskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Będzie to ostateczna data, kiedy wyborca będzie mógł otrzymać pakiet wyborczy.

– Poczta Polska doręczając taki pakiet będzie oczekiwała 3 minuty od momentu, kiedy zapuka do drzwi, żeby ktoś jej te drzwi otworzył. Jeśli nie otworzy wyborca tych drzwi w ciągu trzech minut – pakiet nie zostanie doręczony a doręczenie będzie nieskuteczne – zaznaczył Tomasz Szczepański.

Jeśli wyborca otworzy od listonosza dostanie wskazówki, co dalej.

– Listonosz  pouczy wyborcę, że ma 10 min na oddanie głosu, zapoznanie się z instrukcją o sposobie głosowania, prawidłowe zapakowanie karty, prawidłowe podpisanie i wypełnienie oświadczenia – dodał dyrektor wrocławskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Listonosz udzieli także informacji o zwrotnym przekazaniu pakietu wyborczego do tzw. mobilnej skrzynki oddawczej, którą dany listonosz będzie miał ze sobą.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl