fot. PAP/EPA

Ośmiu zabitych w strzelaninie w Teksasie

Napastnik zabił osiem osób i ranił siedem innych – trzy krytycznie – podczas strzelaniny w sobotę w centrum handlowym w Allen na przedmieściu Dallas, zanim został śmiertelnie postrzelony przez policjanta, który akurat był w pobliżu, poinformowała policja.

Wideo z kamery , które krążyło w internecie, pokazało, jak bandyta wychodzi z pojazdu przed centrum handlowym i natychmiast zaczyna strzelać do ludzi na chodniku. Słychać było ponad trzy tuziny strzałów, gdy pojazd nagrywający wideo odjeżdżał.

Funkcjonariusz policji z Allen pełnił służbę w okolicy, kiedy usłyszał strzały.

„Oficer zajął się podejrzanym i zneutralizował zagrożenie. Następnie wezwał służby ratunkowe” – poinformował departament policji w mediach społecznościowych.

Szef straży pożarnej Allen, Jonathan Boyd, powiedział, że siedem osób, w tym zabójca, zginęło na miejscu. Dziewięć ofiar zostało przewiezionych do okolicznych szpitali, ale dwie z nich zmarły.

Według analizy danych AP/USA Today w bieżącym roku w Stanach Zjednoczonych bardzo często dochodzi do masowych zabójstw: średnio około jednego na tydzień.

Biały Dom oświadczył, że prezydent Biden został poinformowany o strzelaninie i zaoferował wsparcie lokalnych władz.

Republikański gubernator Teksasu Greg Abbott, który podpisał przepisy łagodzące ograniczenia dostępu do broni palnej po masowych strzelaninach w przeszłości, nazwał popełnioną zbrodnię „niewypowiedzianą tragedią”.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl