„Katolik” Joe Biden obrońcą tzw. aborcji
Amerykański prezydent Joe Biden, który deklaruje się jako katolik, po raz kolejny potwierdził, że jest zwolennikiem zabijania nienarodzonych dzieci. Podczas szczytu w Madrycie skrytykował niedawną decyzję Sądu Najwyższego USA, na mocy której zniesiono konstytucyjne prawo do tzw. aborcji.
Amerykański Sąd Najwyższy w swojej ostatniej decyzji opowiedział się za życiem nienarodzonych dzieci.
„Konstytucja nie przyznaje prawa do aborcji. (…) Uprawnienia do regulacji aborcji zostają zwrócone narodowi i jego wybranym przedstawicielom” – czytamy w orzeczeniu.
Sąd Najwyższy USA unieważnił wyrok Roe vs Wade. Mordowanie nienarodzonych dzieci przestało być konstytucyjnym prawem w Stanach Zjednoczonych https://t.co/BSUCswX3XB
— Radio Maryja (@RadioMaryja) June 25, 2022
Oznacza to, że decyzję o ochronie nienarodzonych dzieci podejmować będą teraz poszczególne stany lub Kongres. Orzeczenie od razu wpłynęło na prawo 13. amerykańskich stanów. Przykładem jest Teksas, gdzie zabijanie dzieci nienarodzonych zostało całkowicie zabronione, co sprawiło wielką radość wszystkim obrońcom życia od poczęcia.
[TYLKO U NAS] @PawelOzdoba : Połowa stanów w USA będzie pro-life https://t.co/tT2NOeF7ZX
— Radio Maryja (@RadioMaryja) June 27, 2022
Krytycznie do wyroku odniósł się jednak – określający się mianem „katolika” – amerykański prezydent Joe Biden, nazywając go „krytycznym błędem”. Swoją aprobatę dla tzw. aborcji czyli zabijania nienarodzonych dzieci, ponowił na szczycie NATO w Madrycie.
– Jedyną rzeczą, która destabilizuje, jest oburzające zachowanie Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w sprawie unieważnienia nie tylko wyroku Roe przeciw Wade, ale zasadniczo podważenia prawa do prywatności. Moim zdaniem błędem jest to, że Sąd Najwyższy zrobił to, co zrobił. Musimy skodyfikować Roe przeciw Wade w prawie, a sposobem na to jest upewnienie się, że Kongres zagłosuje, aby to zrobić – mówił amerykański prezydent.
[NASZ TEMAT] Kim była Jane Roe z głośnej sprawy „Roe kontra Wade”? https://t.co/m5azixrNxe
— Radio Maryja (@RadioMaryja) May 19, 2021
Joe Biden zadeklarował podjęcie dodatkowych działań chroniących „prawo” do zabijania nienarodzonych dzieci. Dziś ma rozmawiać w tej sprawie z gubernatorami poszczególnych stanów.
Tymczasem w Polsce Sąd Najwyższy uniewinnił Sylwestra Tajla, działacza fundacji Pro – prawo do życia. W 2018 roku został on obwiniony za rzekome wywoływanie zgorszenia w miejscu publicznym poprzez prezentowanie zdjęć przedstawiających ciała nienarodzonych dzieci zamordowanych podczas tzw. aborcji.
„Sąd Najwyższy jasno opowiedział się za wolnością wyrażania poglądów przy użyciu środków wyrazu, które pomimo tego, że nie wszystkim mogą się podobać lub wręcz szokować, to mogą mieć one miejsce w prowadzonej debacie publicznej na ważny społecznie temat, jakim jest tutaj kwestia życia nienarodzonych dzieci” – zwróciła uwagę adwokat Magdalena Majkowska z Ordo Iuris, reprezentująca Sylwestra Tajla.
Sąd Najwyższy uniewinnił działacza @Prawo_do_zycia, skazanego wcześniej przez obie instancje za pokazywanie zdjęć ofiar aborcji z art. 141 KW. Wizerunki abortowanych dzieci nie są „nieprzyzwoite”.
To kolejne potwierdzenie wartości prawa do życia oraz wolności słowa i zgromadzeń.
— Magdalena Majkowska (@MagdaMajkowska) June 30, 2022
TV Trwam News