fot. pixabay.com

„Katolik” Joe Biden obrońcą tzw. aborcji

Amerykański prezydent Joe Biden, który deklaruje się jako katolik, po raz kolejny potwierdził, że jest zwolennikiem zabijania nienarodzonych dzieci. Podczas szczytu w Madrycie skrytykował niedawną decyzję Sądu Najwyższego USA, na mocy której zniesiono konstytucyjne prawo do tzw. aborcji.

Amerykański Sąd Najwyższy w swojej ostatniej decyzji opowiedział się za życiem nienarodzonych dzieci.

„Konstytucja nie przyznaje prawa do aborcji. (…) Uprawnienia do regulacji aborcji zostają zwrócone narodowi i jego wybranym przedstawicielom” – czytamy w orzeczeniu.

Oznacza to, że decyzję o ochronie nienarodzonych dzieci podejmować będą teraz poszczególne stany lub Kongres. Orzeczenie od razu wpłynęło na prawo 13. amerykańskich stanów. Przykładem jest Teksas, gdzie zabijanie dzieci nienarodzonych zostało całkowicie zabronione, co sprawiło wielką radość wszystkim obrońcom życia od poczęcia.

Krytycznie do wyroku odniósł się jednak – określający się mianem „katolika” – amerykański prezydent Joe Biden, nazywając go „krytycznym błędem”. Swoją aprobatę dla tzw. aborcji czyli zabijania nienarodzonych dzieci, ponowił na szczycie NATO w Madrycie.

– Jedyną rzeczą, która destabilizuje, jest oburzające zachowanie Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w sprawie unieważnienia nie tylko wyroku Roe przeciw Wade, ale zasadniczo podważenia prawa do prywatności. Moim zdaniem błędem jest to, że Sąd Najwyższy zrobił to, co zrobił. Musimy skodyfikować Roe przeciw Wade w prawie, a sposobem na to jest upewnienie się, że Kongres zagłosuje, aby to zrobić – mówił amerykański prezydent.

Joe Biden zadeklarował podjęcie dodatkowych działań chroniących „prawo” do zabijania nienarodzonych dzieci. Dziś ma rozmawiać w tej sprawie z gubernatorami poszczególnych stanów.

Tymczasem w Polsce Sąd Najwyższy uniewinnił Sylwestra Tajla, działacza fundacji Pro – prawo do życia. W 2018 roku został on obwiniony za rzekome wywoływanie zgorszenia w miejscu publicznym poprzez prezentowanie zdjęć przedstawiających ciała nienarodzonych dzieci zamordowanych podczas tzw. aborcji.

„Sąd Najwyższy jasno opowiedział się za wolnością wyrażania poglądów przy użyciu środków wyrazu, które pomimo tego, że nie wszystkim mogą się podobać lub wręcz szokować, to mogą mieć one miejsce w prowadzonej debacie publicznej na ważny społecznie temat, jakim jest tutaj kwestia życia nienarodzonych dzieci” – zwróciła uwagę adwokat Magdalena Majkowska z Ordo Iuris, reprezentująca Sylwestra Tajla.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl