fot. PAP/EPA

USA: 12 rosyjskich dyplomatów przy ONZ musi opuścić Stany Zjednoczone przed końcem marca

Stany Zjednoczone poleciły 12 rosyjskim dyplomatom przy ONZ opuścić USA przed końcem marca – poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej w Nowym Jorku szef rosyjskiej misji przy ONZ, Wasilij Nebenzia, cytowany przez AFP.

Ambasador Wasilij Nebenzia wiadomość otrzymał chwilę po rozpoczęciu konferencji prasowej i powiedział o tym dziennikarzom. Agencja AFP, która o tym poinformowała, napisała, że nie jest w stanie tego zweryfikować.

„To zła wiadomość” – podkreślił Wasilij Nebenzia.

Nie sprecyzował, czy jego samego też obowiązuje wyjazd z USA ani czy ma to związek z wojną na Ukrainie.

Według rosyjskich źródeł dyplomatycznych misja Rosji przy ONZ liczy 100 osób.

Wasilij Nebenzia potępił zerwanie zobowiązań USA, kraju przyjmującego dyplomatów, w ramach przepisów obowiązujących cudzoziemców pracujących w ONZ.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl