By See File history below for details. - URL http://www.isiri.org/portal/files/std/1.htm and an English translation / interpretation at URL http://flagspot.net/flags/ir'.html>>> Construction sheet (Flags of the World)>>> Construction sheet (Vexilla Mundi), Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3662823

Szef MSZ Iranu oskarża USA o „medyczny terroryzm”

Rzecznik irańskiego MSZ Abbas Musawi oskarżył w sobotę na Twitterze USA o „medyczny terroryzm”, a amerykańskiego sekretarza stanu określił mianem „sekretarza nienawiści”. To odpowiedź na zarzuty USA o udział irańskich dyplomatów w zabójstwie dysydenta w Turcji.

Wypowiedź Musawiego jest reakcją na czwartkowy wpis amerykańskiego sekretarza stanu Pompeo na Twitterze. Pompeo napisał o doniesieniach, że irańscy dyplomaci mieli udział w zamordowaniu irańskiego opozycjonisty Masuda Molawiego Wardandżaniego w listopadzie 2019 r. w Stambule. O tym, że Waszyngton jest przekonany, że sprawcami zbrodni były irańskie służby, napisała m.in. agencja Reuters, powołując się na źródła w amerykańskiej administracji.

„Doniesienia o irańskich dyplomatach (…) są niepokojące, ale w całości zgodne z ich zadaniami – >>dyplomaci<< Iranu to agenci terroru i przeprowadzili wiele zabójstw i zamachów bombowych w Europie w ciągu minionej dekady” – napisał Pompeo.

Abbas Musawi, cytując powyższego tweeta, nie ustosunkował się do zarzutów, lecz oskarżył dyplomatów USA m.in. o to, że „od dawna” zajmują się m.in. inspirowaniem zamachów stanu, uzbrajaniem terrorystów i wspomaganiem kartelów narkotykowych.

„Ale Pompeo (Mr.CIA vel Sekretarz Nienawiści) i jego mocodawcy weszli w swojej >>pracy<< na całkowicie nowy poziom: medycznego terroryzmu” – napisał Musawi.

Odniósł się w ten sposób do amerykańskich sankcji, które m.in. uniemożliwiają Iranowi zakup sprzętu medycznego w czasie pandemii koronawirusa. O zniesienie części sankcji na czas epidemii apelowała część kongresmenów z Partii Demokratycznej, zaś niektóre kraje Europy zaczęły omijać sankcje i sprzedawać sprzęt Iranowi.

Iran to jeden z najciężej dotkniętych epidemią krajów na świecie. Według oficjalnych statystyk, na Covid-19 zmarło tam prawie 3,5 tys. osób, choć istnieją podejrzenia, że liczby są zaniżane przez reżim w Teheranie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl