fot. PAP/EPA

Holenderski parlament chce śledztwa ws. finansowania przez Rosję holenderskich partii i polityków

Izba niższa holenderskiego parlamentu (Tweede kamer) przyjęła w poniedziałek uchwałę w sprawie przeprowadzenia śledztwa, dotyczącego finansowania przez Rosję holenderskich partii politycznych i polityków.

Wniosek Zielonych (GroenLinks) poparły wszystkie ugrupowania w parlamencie poza populistyczną Partią na rzecz Wolności (PVV) Geerta Wildersa.

Trybunał Obrachunkowy ma zbadać „w krótkim czasie”, czy i w jaki sposób partie polityczne, politycy i grupy interesu są finansowane „z pieniędzy Federacji Rosyjskiej lub od rosyjskich osób prawnych”.

Podczas debaty w Tweede kamer przyjęto także wniosek socjalliberalnej partii D66 o przeznaczeniu 2 proc. produktu krajowego brutto na siły zbrojne. Jest to standard NATO, ale obecnie Holandia go nie spełnia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl