Rosja: Trwają wybory prezydenckie

Rosjanie wybiorą dziś nowego prezydenta. Niekwestionowanym liderem jest obecny gospodarz Kremla Władimir Putin. Rosyjska Centralna Komisja Wyborcza zarejestrowała łącznie 8 kandydatów. Wśród rywali Putina jest m.in. Ksenia Sobczak oraz Maksym Surajkin.

Jak powiedział politolog dr Krzysztof Kawęcki, wynik wyborów jest przesądzony. Władimir Putin będzie kontynuował swoją dotychczasową politykę zagraniczną – podkreślił.

Politykę, która polega na dość agresywnym zachowaniu Rosji, także w obszarze Europy Środkowej i Środkowo-Wschodniej. To są ciągłe nieprzyjazne sygnały nie tylko wobec Polski, ale i krajów bałtyckich. To pokazuje również wybór terminu tych wyborów – 18 marca to dzień aneksji Krymu – wskazał dr Kawęcki.

Z grona kandydatów na fotel prezydenta został wykluczony jeden z liderów rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny. Został oskarżony o zorganizowanie protestu bez zgody władz. Chodzi o „Strajk Wyborców”, którego celem było nawoływanie do bojkotu wyborów.

Od 2012 r. Władimir Putin pełni drugą prezydencką kadencję. Wcześniej przez 4 lata był premierem Federacji Rosyjskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl