fot. twitter.com

Opole: Konwencja tematyczna PiS nt. służby zdrowia

W Opolu rozpoczęła się kolejna konwencja tematyczna Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem liderzy partii rządzącej będą mówić o propozycjach dotyczących służby zdrowia. W spotkaniu wezmą udział: prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

Wcześniej odbyły się już konwencje programowe w Łodzi i Katowicach, które były poświęcone rodzinie oraz rozwojowi przedsiębiorczości.

W Opolu przedstawione zostaną pomysły partii na służbę zdrowia. Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS-u, podkreśla, że rząd ma rozwiązania m.in. by skrócić kolejki do lekarzy.

– W Opolu rozmawiać będziemy o służbie zdrowia, o zdrowiu Polaków, o tym, jak o nie zadbać i jakie Prawo i Sprawiedliwość ma pomysły na to, żeby służbę zdrowia usprawnić i naprawić, żeby ona rzeczywiście była na poziomie krajów zachodnich. Wiemy, że to nie jest sprawa łatwa, to nie jest sprawa na już czy na jedną kadencję, ale mamy pomysł, jak to zrobić. Wiemy, jak sprawić, żeby rosły nakłady na służbę zdrowia, żeby skróciły się kolejki. Z tym związany jest niedobór lekarzy, z którym się niestety teraz borykamy, ale już rozpoczęliśmy działania zapobiegawcze i chcemy o tym opowiadać – mówi Radosław Fogiel.

Konwencja w Opolu rozpocznie się o godz. 11.00. Po jej zakończeniu liderzy PiS ruszą w objazd po kraju. Lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński odwiedzi Zieloną Górę. Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi Leszno, Gniezno, Koło oraz Turek.

Do urn wyborczych pójdziemy 13 października.

RIRM

drukuj