fot. PAP/Darek Delmanowicz

ONZ: z powodu wojny na Ukrainie 10 mln ludzi musiało opuścić swoje domy

Z powodu wywołanej rosyjską inwazją wojny na Ukrainie 10 mln ludzi musiało opuścić swoje domy – poinformował w niedzielę na Twitterze Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) Filippo Grandi.

„Ci, którzy gdziekolwiek na świecie wywołują wojny, odpowiedzialni są za cierpienie cywilów zmuszonych do opuszczenia swoich domów” – napisał w sieci społecznościowej szef UNHCR.

„Wojna na Ukrainie jest tak niszcząca, że 10 mln (ludzi) musiało uciekać za granicę, bądź do innego, bezpieczniejszego regionu kraju” – wskazał.

W sobotę UNHCR informowało, że od czasu rosyjskiej inwazji ponad 3,3 mln osób zbiegło przed wojną za granicę, a niemal 6,5 mln w samej Ukrainie to tzw. uchodźcy wewnętrzni.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl