ONZ: Nie ma planu B, wirus musi być pokonany

W zwalczaniu eboli „nie ma planu B”, wirus „musi być pokonany” – powiedział w niedzielę nowy szef misji ONZ powołanej do walki z epidemią eboli (UNMEER) Mauretańczyk Ismail uld Szejk Ahmed. Ebola kosztowała życie ponad 7900 osób, głównie w Afryce Zachodniej. 

„Nie mamy planu B, musimy pokonać tego wirusa. To jest w naszym zasięgu i nie możemy spocząć na laurach. Chodzi tu o globalny kryzys. Mamy niewątpliwie trudny okres przed nami, ale musi nam się udać” – zadeklarował Ahmed, który został w grudniu mianowany na funkcję przez sekretarza generalnego ONZ Ban Ki Muna. Jego siedzibą będzie Akra, stolica w Ghanie. Zastąpił Amerykanina Anthony’ego Banbury’ego.

Według opublikowanego w środę ostatniego bilansu Światowej Organizacji Zdrowia, liczba ofiar śmiertelnych wirusa eboli w Afryce Zachodniej przekroczyła 7900 osób na ponad 20.200 zarejestrowanych przypadków w trzech krajach tego regionu – Liberii, Sierra Leone i Gwinei.

Ahmed uda się w nadchodzącym tygodniu do tych państw, aby „określić strategiczne priorytety UNMEER”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl