fot. PAP/EPA

Ojciec Święty zachęca do uczynków miłosierdzia

Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do uczynków miłosierdzia. To właśnie one – jak wskazał podczas Mszy św. w uroczystość Chrystusa Króla – czynią nasze życie wiecznym.

Podczas Mszy św. w bazylice św. Piotra Papież apelował do wiernych o podejmowanie dzieł miłosierdzia. Jak podkreślał, Bóg czeka w osobach ubogich, głodnych, spragnionych i potrzebujących. Ojciec Święty zachęcał także do realizacji wielkich życiowych marzeń, które powinny iść w parze z uczynkami miłosierdzia.

– Nie rezygnujmy z wielkich marzeń. Nie zadowalajmy się tym, co należne. Pan nie chce, byśmy zawężali nasze horyzonty, nie chce, byśmy stali biernie na poboczach życia, ale byśmy radośnie i śmiało biegli ku wzniosłym celom. Nie jesteśmy stworzeni do marzenia o wakacjach czy weekendach, ale żeby realizować marzenia Boga na tym świecie. Uczynił nas zdolnymi do marzeń, abyśmy opowiedzieli się za pięknem życia. A uczynki miłosierdzia są najpiękniejszymi uczynkami życia – podkreślał Ojciec Święty.

Papież ogłosił, że od przyszłego roku Dni Młodzieży na szczeblu diecezjalnym będą odbywać się w uroczystość Chrystusa Króla, czyli w ostatnią niedzielę roku liturgicznego w listopadzie. Do tej pory młodzi przeżywali ten dzień w Niedzielę Palmową.

Na zakończenie Mszy św., w której uczestniczyły delegacje młodzieży z Panamy i Portugali, nastąpiło uroczyste przekazanie krzyża i ikony Maryi – Symboli Światowych Dni Młodzieży, które w 2023 r. odbędą się w Portugalii.

W południe Ojciec Święty spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Papież mówił o rodzinach przeżywających trudności wynikające z epidemii i apelował, by szukać tych, którzy potrzebują wsparcia.

TV Trwam News

drukuj