fot. twitter.com/EpiskopatNews

Ojciec Święty mianuje dziś 13 nowych kardynałów

Ojciec Święty Franciszek mianuje dziś 13 kardynałów. Z powodu pandemii dwóch nominatów nie przyjedzie do Watykanu. W konsystorzu będą uczestniczyć online.

Nowi kardynałowie pochodzą m.in. z Włoch, USA, Meksyku, Rwandy i Chile. Dziewięciu, przed 80 rokiem życia, będzie miało prawo udziału w następnym konklawe.

– Konsystorz to zawsze bardzo ważne zebranie Ojca Świętego z kardynałami. Ten konsystorz dotyczy nowych kardynałów, których Ojciec Święty powołał do kolegium kardynalskiego – mówił ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Tegoroczny konsystorz będzie inny niż wszystkie, jakie miały miejsce do tej pory. Z powodu pandemii koronawirusa do Watykanu nie przyjedzie dwóch nominatów: wikariusz apostolski z Brunei oraz ksiądz arcybiskup z Filipin. Mimo nieobecności, zostaną mianowani kardynałami. Wezmą udział w konsystorzu online. Gdy będzie taka możliwość dostaną biret, pierścień oraz bulle – znaki godności kardynalskiej.

– Wykorzystuje się środki, które dzisiaj są możliwe. Nie można spotykać się bezpośrednio, więc to spotkanie będzie miało charakter online – powiedział ks. prof. Jan Machniak.

Do tej pory, po uroczystościach dostojnicy przyjmowali gości z gratulacjami w Pałacu Apostolskim i salach Watykanu. Teraz nie będzie to możliwe.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl