fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Matka Boża jest darem Boga dla nas

W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe, patronki obu Ameryk, Ojciec Święty Franciszek przewodniczył Mszy św. w Watykanie. W homilii Papież wskazał na trzy słowa: obfitość, błogosławieństwo i dar. Zauważył, że te trzy rzeczywistości znajdują swoje odbicie w  wizerunku Matki Bożej z Guadalupe. Transmisję Eucharystii przeprowadziła TV Trwam.

Ojciec Święty Franciszek wyjaśnił, że Bóg daje się nam w obfitości, błogosławiąc, a więc mówiąc dobrze. To wszystko jest darem, który otrzymujemy w Maryi.

– Kontemplując, wpatrując się w wizerunek Matki Bożej z Guadalupe, pomyślmy o Bogu, który ma właśnie ten styl, szczodrość, obfitość. To mówienie dobrze, błogosławienie, nigdy przeklinanie, nigdy mówienie źle. Dlatego nasza Matka, to jest dar Boga dla nas i niech tak będzie – podkreślił Papież.  

W grudniu 1531 r. Matka Boża ukazała się Indianinowi św. Juanowi Diego w Meksyku jako ta, która rodzi prawdziwego Boga, Dawcę Życia. W 1999 r. św. Jan Paweł II ogłosił Matkę Bożą z Guadalupe patronką obu Ameryk.  Matka Boża z Gaudalupe jest także patronką ochrony życia poczętego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl