fot. PAP/EPA

Papież: nie postępujcie tak, by uchodzić za ważnych w oczach świata

Nie postępujcie tak, by uchodzić za ważnych w oczach świata, lecz by być cennymi w oczach Boga – zaapelował do wiernych papież Franciszek.

Zwracając się do tysięcy wiernych przed południową modlitwą Anioł Pański, papież zachęcał do pokory, prostoty i skromności; apelował o to, by „nie ufać w swoje możliwości, ale w siłę miłości Boga”.

Kiedy tak żyjemy, moc Chrystusa przemienia to, co małe i skromne, w rzeczywistość, która wstrząsa całym światem i historią – stwierdził.

Wiara – dodał Papież – rozbudza zaufanie i optymizm „mimo dramatów, niesprawiedliwości i cierpienia, jakie napotykamy”, a także mimo tego, że jesteśmy mali w obliczu problemów świata.

Papież podkreślał, że aby wejść do Królestwa Bożego i stać się jego członkiem trzeba być ubogimi w sercu.

Nie ufać we własne możliwości, ale w moc Bożej miłości, nie działać, aby być ważnymi w oczach świata, ale cennymi w oczach Boga, który szczególnie miłuje ludzi prostych i pokornych – mówił Papież.

Po modlitwie Anioł Pański papież Franciszek przypomniał, że już w najbliższy czwartek zostanie opublikowana encyklika poświęcona trosce o środowisko naturalne.

Zachęcam, by towarzyszyć temu wydarzeniu ze szczególną uwagą na degradację środowiska naturalnego, ale również rekultywacji na własnych terytoriach. Encyklika ta jest skierowana do wszystkich: módlmy się, aby wszyscy mogli przyjąć jej orędzie i wzrastać w odpowiedzialności za wspólny dom, jaki powierzył nam Bóg – zachęcał wiernych Ojciec Święty.

Na zakończenie Papież prosił wiernych aby nie zapominali o modlitwie w jego intencji.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj