(fot. PAP/EPA)

Ojciec św.: Otwórzcie serca na działanie Boga

O otwarcie serca na działanie Boga i na innych ludzi zaapelował Ojciec Święty Benedykt XVI podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Castel Gandolfo.

Papież nawiązał do ewangelii św. Marka; historii o uzdrowieniu głuchoniemego przez Jezusa. Swoją uwagę Benedykt XVI skupił na słowie „Effatha” tzn. „otwórz się”.

„Jest jakby sercem tego przesłania Jezusowego, oznacza danie głosu Pana Boga. Jest to język miłości, język w którym Pan Bóg przemawia do nas. Język w którym Pan Bóg zaprasza nas wszystkich. Jest to również znak Bożej Miłości. Poprzez chrzest człowiek rozpoczyna jakby oddychać tym Bożym życiem  i oddechem” – powiedział Ojciec Święty Benedykt XVI.

Ojciec  św. powiedział także o swojej zbliżającej się trzydniowej pielgrzymce do Libanu. Zapowiedział, że podczas wizyty w Bejrucie spotka się zarówno z władzami libańskimi jak i z chrześcijanami z Libanu i pobliskich krajów. Benedykt XVI wezwał także społeczność międzynarodową do wspierania wysiłków na rzecz dialogu i pojednania w Libanie, przyznał, że znalezienie rozwiązań dla problemów bliskowschodnich jest trudne, ale podkreślił, że ludzie „nie powinni godzić się z przemocą”.

„Moja apostolska misja w Libanie, a tym samym na Bliskim Wschodzie jako całości, stoi pod znakiem pokoju na całym Bliskim Wschodzie ” – powiedział Papież.

Na zakończenie spotkania Ojciec Święty pozdrowił pielgrzymów z Polski. Papież życzył im, aby II Tydzień Wychowania w naszym kraju ożywił współpracę rodziny, szkoły i Kościoła.

„Serdecznie pozdrawiam Polaków. Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, wkrótce rozpocznie się w Polsce II Tydzień Wychowania. Życzę byście prosili o współpracę: rodzin, szkoły i Kościoła by zapewnić dzieciom i młodzieży solidną formację intelektualną, kulturową, duchową i chrześcijańską. Niech środowiska wychowawcze przeniknie Ewangelia Rodziny. Stając w jej świetle we wspólnocie życia, wiary i miłości; młodzi mogą nabyć wartości, które nadają sens ludzkiej egzystencji. Wspieramy rodziców, wychowawców i nauczycieli naszą modlitwą. Z serca Wam błogosławię”- powiedział Ojciec Święty Benedykt XVI.

II Tydzień Wychowania rozpocznie się 16 września.

RIRM

drukuj